Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur?


Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur

TAZE BÖRÜLCE DERİN DONDURUCUYA NASIL KONUR

Merhabalar sevgili dostlar,

Mutfağım da kış hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Bugün de derin dondurucuya Taze Börülce hazırlayıp koydum. Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur? sizlere de göstermek isterim. Aslına bakarsanız çok kolay, öyle çok vaktinizi almayacak. Sizlere tek tavsiyem lütfen mutlaka yapmanız olacaktır. Çünkü her ne olursa olsun insanın kendi yaptığı kadar hazır aldığınız hiç bir şey maalesef yeteri kadar temiz ve sağlıklı değiller.

Yazdır
Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur

Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur

Taze Börülce Derin Dondurucuya Konmadan önce bazı işlemlerden geçirmek gerekiyor. Bu işlemleri aşağıda size açıkladım. Şunu unutmadan belirtmeliyim, Taze Fasulye' yi de aynı yöntemle hazırlayıp buzluğa kaldırabilirsiniz. 1 porsiyon taze börülce haşlanmış 44 kaloridir.

Tarif Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur?
Mutfak Türkiye
Keyword Kış Hazırlıkları
Hazırlık zamanı 20 dakika
Pişirme Süresi 5 dakika
Kalori 44 kcal
Yemek Yazarı Sevgi Gökce

Malzemeler

  • 1 kilo Taze Börülce
  • 1 kase Buz
  • 1 yemek kaşığı Tuz

Yapılış Aşamaları

  1. Taze Börülceleri yıkayıp uçlarını bıçakla keserek temizleyin. 2-3 parçaya doğrayın. Bir tencereye su koyup kaynatın. Su kaynayınca içine tuz atın.

  2. Börülceleri kaynayan suya bırakın. 5 dakika, arada alt üst ederek karıştırın. 5 dakika sonra bir süzgece alın. Hemen soğuk suya tutup pişmeyi durdurun.

  3. Hemen geniş bir kaba soğuk su doldurun ve buzları içine atın. Börülceleri de bu suya koyun. Bir kaç dakika buzlu suda beklettikten sonra, tekrar süzgece alıp suyu süzülene kadar bekletin.

  4. Daha sonra buzluk poşetlerine birer yemeklik doldurup, havasını alarak torbaların ağzını sıkıca kapatıp derin dondurucuya kaldırın.

  5. Kış boyu istediğiniz zaman çıkarıp ister oda ısısında, isterseniz soğuk su dolu bir kapta eritip, süzdükten sonra kullanabilirsiniz.

Afiyet Olsun...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarif Değerlendirme
İncele! karışık makale .