3 Malzemeli Bisküvili Pasta

3 Malzemeli Bisküvili Pasta

Merhabalar sevgili dostlar,

Bugün sizlere sadece 3 Malzemeli Bisküvili Pasta tarifim var. Yapımı o kadar kolay ki Bisküvili Pastanın. Canınız tatlı bir şeyler çektiğinde kolayca hazırlayabilirsiniz. Tam bir pasta oluyor gerçekten. Pudingli bisküvili pastayı yaparken eğer daha az olsun isterseniz sadece tek sıra olarak da hazırlayabilirsiniz.

3 Malzemeli Bisküvili Pasta

3 Malzemeli Bisküvili Pasta gerçekten sadece 3 malzeme ile yapılıyor. Video da göreceksiniz pasta ve kalıp arasında ki boşluğu da doldurmak istediğim için yarım ölçü daha puding hazırladım. Ayrıca üzerine çikolata sos döktüm. Bunları yapmadan ilk hazırladığınız pudingten biraz ayırıp, pastayı kalıptan çıkardıktan sonra bu pudingi kenarlarına sürüp dilimleyip servis yapabilirsiniz. Tamamen sizin arzunuza bağlı. Hadi buyurun hemen bu nefis ve kolay pastayı hazırlamaya başlayalım.

  • 1,5 paket Kakaolu Bisküvi
  • 1,5 paket Sade Bisküvi
  • 700 ml Süt
  • 1 paket Kakaolu Puding
  1. Sütü ve pudingi bir tencereye koyup karıştıralım.  Ocağa koyup koyulaşıncaya kadar el çırpıcısı ile karıştırarak pişirelim.

  2. Kakaolu bisküvinin arka yüzüne puding sürüp üzerine sade bisküviyi yapıştıralım. Onun üzerine de puding sürelim. Kelepçeli kek kalıbına kakaolu bisküvinin ön yüzünü yaslayalım.

  3. Daha sonra tekrar bir kakaolu bir sade bisküvi olacak şekilde puding sürüp videoda ki gibi, kek kalıbı doluncaya kadar devam edelim.

  4. kalan pudingin bir kısmını daha pastayı kalıptan çıkarınca kenarlarına sürmek için ayırıp, kalan pudingi pastanın üzerine sürelim.

  5. Buzdolabına kaldırıp en az 4-5 saat dinlendirelim. Daha sonra buzdolabından alıp, kalıbı çıkaralım. Açıkta kalan kenardaki bisküvilerin de üzerine ayırdığımız pudingten sürelim.

  6. Daha sonra dilimleyip servis yapalım.

Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İncele! karışık makale .