Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye

Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye
Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye

NUTELLA DOLGULU ÇİKOLATALI KURABİYE

Merhabalar sevgili dostlar,

Bugün sizlere Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye tarifi hazırladım. Görmüş olduğunuz kurabiyeler, American Cookies diye de bilinen, çok meşhur restoran zincirlerinin kafeterya bölümlerinde satılan, herkesin bayıla bayıla yediği işte o kurabiyenin tarifidir. Çikolata parçacıklı kurabiye hamurunun içine bir de Nutella doldurarak, bu nefis kurabiyelerin lezzetine lezzet katarak hazırlanmışlardır. Malum bu restoran zincirleri neredeyse tüm Dünya ülkelerinde mevcutlar. Aynı şekilde Türkiye’ de de varlar. Belki bazılarınız yemiş ve tadını biliyordur, lakin Nutella dolgulu çikolatalı kurabiye nasıl yapılır tarifini arıyordur. Belki de bazılarınız henüz hiç yememiştir. İşte bugün sizlere bu nefis kurabiye tarifini hazırlamak istedim ki bilen bilmeyen herkes evinde yapabilsin. 1 tanesine, yanında 1 fincan kahveyle bir sürü para vermektense kendiniz eviniz de hazırlayarak o ödediğiniz paraya bir çok kurabiye yapabilirsiniz. Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye herkesin favorisi olacak. Emin olun ki yiyen herkes sizden tarifini isteyecekler.

Duble Çikolatalı Kurabiye tarifimi de çok seveceğinizden eminim. Bakmanızı tavsiye ederim.

Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye

Nutella Dolgulu Çikolatalı Kurabiye yapımı çok kolay ve çok az malzemeli. Genellikle her ev de olan malzemelerle yapılmakta. Ne tuhaf değil mi? Bu kadar kolay ve az malzemeli üstelik çok basit malzemelerle yapılan bu kurabiyeyi dışarda yediğimiz de ne kadar da farklıymış gibi gelir. Canınız kurabiye çektiğinde hemen mutfağa geçip, 10 dakika da hamurunu hazırlayıp, hiç dinlendirmenize gerek kalmadan, şekil verip pişirebilirsiniz. Bana kalırsa bu kurabiyeyi yapmaya karar verdiğiniz de önce fırını açın ki fırın ısınıncaya kadar siz de Nutella dolgulu çikolatalı kurabiyeleri hazırlayıp hemen pişirebilin. Zaten kesinlikle fırın tam 175 derecede ısınmış olmalı. Kurabiyeleri yeterince ısınmamış ya da soğuk fırına sürerseniz, maalesef pişerken yayılacaklar ve fırından çıktıklarında hiç hoş bir görünüşe sahip olmayacaklardır. Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi kurabiyelerin formu bozulmadan kalmalıdır.

İsterseniz mutfağa geçip hemen bu nefis Nutella dolgulu çikolatalı kurabiye yapımına başlayalım. Bu arada son olarak sizlere şu önemli bilgiyi de vermek isterim. 1 porsiyon Nutella dolgulu çikolatalı kurabiye 71 kaloridir.

 • 115 gr oda sıcaklığında yumuşamış Tereyağı
 • 140 gr Şeker ((1 su bardağından 1 parmak eksik))
 • 2 adet Yumurta
 • 1 kahve kaşığı Kabartma tozu
 • 1 paket Vanilya
 • 280 gr Un ((2,5 su bardağı))
 • 150 gr Çikolata parçacıkları
 • 120 gr Nutella
 1. Yoğurma kasesine oda sıcaklığında yumuşamış 115 gr Tereyağını koyun. 140 gr Şekeri ekleyin. Tereyağı ve şekeri yoğurarak karıştırın.

 2. Daha sonra 2 tane Yumurtayı ekleyin. 1 kahve kaşığı Kabartma tozunu ve 1 paket Vanilya şekerini ekleyin.

 3. Tüm malzemeyi karıştırın, bir taraftan da yavaş yavaş 260 gr Un ekleyin. Kurabiye yaparken tereyağı yumuşak olduğu için hep fazladan Un eklenir. Kurabiye hamurunun ele yapışma sebebi Tereyağının yumuşak olmasıdır.

 4. Eğer olması gerekenden fazla un eklerseniz piştikten sonra kurabiyeler sert olurlar. Kurabiye hamuru hazırlarken verilen ölçülere uymanızı tavsiye ederim. Tabii ki çok gerekli ise 1-2 yemek kaşığı Un ekleyebilirsiniz.

 5. Bu arada 150 gr Çikolata parçalarını da ekleyip yoğurmaya devam edin. Fırını üst/alt sıcaklıkta 175 dereceye açıp ısıtın. Hamurdan iri Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp avuç içinde yuvarlak form verin.

 6. Daha sonra hamura bastırarak avuç içinde yassı form verin. Ortasına 1/2 kahve kaşığı kadar Nutella koyup tekrar avuç içinde hamurun kenarlarını ortaya toplayıp yuvarlak form verin.

 7. Dikkatlice yuvarlayın ve hafifçe bastırın. Fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. Kurabiyeleri ısınmış fırına sürüp 15 dakika pişirin. Kurabiyeleri soğuduktan sonra yiyebilirsiniz. İsterseniz ılık olarak da yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İncele! karışık makale .